KONST / Litografier / Färglitografi 9513277
*
nr 951 3277
Hugo Zuhr
(1895-1971), Sverige
Färglitografi, Hugo Zuhr (1895-1971), Hamn, signerad, motivet: 46x51
Hugo Zuhr, svensk målare född i Tammela, Finland, 1895, död 1971. Zuhr flyttade till Sverige år 1900.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2015
kl 20:04:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/3 19:59:54
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hugo Zuhr
Hugo Zuhr, svensk målare född i Tammela, Finland, 1895, död 1971. Zuhr flyttade till Sverige år 1900.
Läs mer om Hugo Zuhr
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hamn hugo zuhr litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:54
-
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:15
*
Hugo Zuhr
Hugo Zuhr, svensk målare född i Tammela, Finland, 1895, död 1971. Zuhr flyttade till Sverige år 1900.
Läs mer om Hugo Zuhr
nr 951 3277
Hugo Zuhr
(1895-1971), Sverige
Färglitografi, Hugo Zuhr (1895-1971), Hamn, signerad, motivet: 46x51
Hugo Zuhr, svensk målare född i Tammela, Finland, 1895, död 1971. Zuhr flyttade till Sverige år 1900.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/3 19:59:54 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hugo Zuhr
Hugo Zuhr, svensk mÃ¥lare född i Tammela, Finland, 1895, död 1971. Zuhr flyttade till Sverige Ã¥r 1900.Läs mer om Hugo Zuhr
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hamn hugo zuhr litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:54 -
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:15